The Dark Occult Resmi Türkçe Yama

The Dark Occult Resmi Türkçe Yama

Proje Yöneticisi: Doğukan Yılmaz

Çevirmen: Doğukan Yılmaz

Test: Doğukan Yılmaz

HİKAYESİ

The Dark Occult paranormal bir dehşet oyunudur, gerçekler 20. yüzyılın başlarında oldukça karanlık bir geçmişi olan Viktorya döneminde eski bir evde gerçekleşir, yer hakkında gizemleri ve efsaneleri çözmek için bir araç takımı ve parapsikoloji uzmanı gönderilir.

Oyuncu olayı örtmeye çalışan bir gazetecidir ve olayı takımın tüm üyelerinin gizemli bir şekilde ortadan kalkmasıyla geçirecek olan yerdeki kötülere karşı karşıya kalacak ve bu eski evin arkasındaki sırrı keşfedecek. Sahneyi yöneten şeytani ruhlardan kaçmanın yolunu arayacaktır.

Stres, Korku, Çılgınlık, Terör ve Paranormal olaylar, oyuncuyu tamamen gizemlerle dolu maceranın merkezine götürecek.

ÇEVİRMEN NOTU

Merhaba, yeni bir resmi yama ile daha karşınızdayım. Zaten korku oyunları, yürüme simulatörü ve bulmaca tarzı oyunları sevdiğimi yakın çevrem bilir. Bu son zamanlarda çıkan ve en korktuğum oyunlardan birisi diyebilirim. Ve bu oyunu Türkçe oyunların içine kattığım için de mutluyum.

Oyunun isminin değişmesinin sebebi ise şu; The Conjuring House, direk izinsiz olarak Korku Seansı diye bildiğimiz filmin ismini ve nesnelerini kullandığı için telif davası açılmış, ve yapımcılar da ismini The Dark Occult ve oyun içindeki bir kaç nesnenin ismini değiştirerek bu durumdan kurtulmuşlar. Türkçe dil desteğinin gelmesi bu sebepten dolayı gecikti.

TEK SIKINTI

Grafik ayarlarındaki High, Very High, Normal, Low ve Dread kelimelerini dil dosyasında görmemişim, onun için şimdilik sadece onlar çevrili değil. Yakında gelecek olan güncelleme ile sorun halledilecektir.

KelİMELER

Wotton-under-Edge = İngiltere’de bir yer.
Ophiuchus = 13. burç olarak geçer.

Not: Yapmış olduğumuz Türkçe yamalar ve yeni projelere başlamamız için bizlere destek olamak istiyorsanız lütfen bizlere bağış yapın. Bunun için ilgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayarak veya Facebook sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Unutmayınız ki sizlerin destekleri ile çeviri işlerine devam etmekteyiz.

Why Not Çeviri Ekibi 2018

Comments (2)

 1. YasinAbi

  Cevapla

  Oyun nasıl tavsiye eder misiniz. Değer mi ayrılan vakte. Severim hikaye oyunlarını.

  • Doğukan Yılmaz

   Cevapla

   Outlast serisinden sonra tek korktuğum korku oyunu, o yüzden tavsiye ederim.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir